Końcówka wakacji i wrzesień przebiegły pod znakiem wielu wydarzeń w naszej parafii. Uzupełniamy aktualności, a w tej wiadomości można przejść bezpośrednio do najciekawszych mijających wydarzeń.

W dniach 19-20 sierpnia z Bochotnicy wyruszyła parafialna pielgrzymka do Lichenia. Tutaj przeczytamy relację i zobaczymy kilka zdjęć.

W niedzielę 26 sierpnia, dzień po odpuście parafialnym, odbył się VIII Parafialny Festyn Rodzinny. Tutaj dostępna jest, obiecana i pełna relacja z tego wydarzenia.

1 września tradycyjnie modliliśmy się w intencji Ojczyzny. O godz. 7.00 rano wyruszyła tradycyjna pielgrzymka piesza na uroczystości rocznicy koronacji figury Matki Bożej Kębelskiej do Wąwolnicy. Tutaj kilka zdjęć udostępnionych przez siostry betanki.

2 września rozpoczął się rok szkolny. Podczas Eucharystii zawierzaliśmy nowy rok pracy edukacyjnej i wychowawczej.

W dniach 6-8 września Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprosiło na pielgrzymkę do Torunia, Bydgoszczy i Lichenia.

9-10 września dzieci pierwszokomunijne udały się na przełożoną pielgrzymkę na Święty Krzyż i do Częstochowy. Opis wyjazdu odnajdziemy tutaj.

14 września, w ramach ogólnopolskiej akcji Polska pod krzyżem, wyruszyła parafialna pielgrzymka na Święty Krzyż. Jej opis dostępny jest tutaj.

 W dniach19-22 września odbywały się rekolekcje ewangelizacyjne w ramach programu Źródło. Prowadzone w nieco inny sposób, niż przyzwyczailiśmy się, rekolekcje gromadziły każdego dnia osoby, które chciały na nowo odkryć miłość Boga względem człowieka. Każdy dzień poruszał inny aspekt wiary. Krótkie relacje dostępne poniżej:
dzień 1
dzień 2
dzień 3
dzień 4 – Modlitwa o wylanie Ducha Świętego

W sobotę, 28 września, przybyła do parafii kopia Krzyża Trybunalskiego z relikwiami Krzyża świętego (relacja tutaj). Każdego dnia odbywały się czuwania przy krzyżu. Pierwsze, w niedzielę, poprowadził chór młodzieżowy Schola Cantorum Misericordis Christi z Białej Podlaskiej (relacja tutaj). W poniedziałek krzyż, przez cały dzień, był obecny w klasztorze oo. franciszkanów. Wtorkową modlitwę przygotowało Parafialne Ognisko Misyjne (zdjęcia tutaj). W środę, wraz ze Wspólnotami Neokatechumenalnymi z naszej parafii, modliliśmy się Liturgią Godzin. W czwartek czuwanie w intencji powołań poprowadziły siostry betanki (zdjęcia tutaj), a w piątek Droga krzyżowa zgromadziła rodziny z naszej parafii. W środę i piątek niektóre klasy kazimierskich szkół odbyły lekcje w farze. Obecność krzyża w parafii zakończyła uroczystość udzielenia młodzieży sakramentu bierzmowania (zdjęcia tutaj).

Wrzesień przebiegł bardzo aktywnie. Jaki będzie październik? Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej.