Z wiarą w Opatrzność Bożą i w trosce o życie i zdrowie społeczeństwa i w nawiązaniu do komunikatów Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski podejmujemy decyzję o wprowadzeniu prewencyjnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem. Kościół od dwóch tysiącleci służy osobom chorym i potrzebującym, nawet w czasach epidemii, nie rezygnując z głoszenia Ewangelii oraz sprawowania sakramentów świętych.

W związku z sytuacją zagrożenia koronawirusem oraz wydaniem przez Radę Stałą Konferencji Episkopatu Polski stosownego komunikatu informujemy, że:
• Msze św. w naszym kościele sprawowane są wg stałego porządku. Zachęcamy wiernych do roztropności. Osoby chore, starsze, będące w grupie ryzyka zachorowań proszone są o pozostanie w domu i skorzystanie z dyspensy od udziału w niedzielnej mszy św. Szczegóły są w poprzednim wpisie (tutaj).
• Osoby pozostające w domu zachęcamy do wspólnotowej modlitwy rodzinnej oraz do skorzystania z ogólnopolskich transmisji mszy św. niedzielnych:
godz. 7.00 (TVP1)
godz. 9.00 (Program 1 Polskiego Radia)
godz. 9.30 (TV Trwam)
godz. 10.00 (TVP 3 Lublin)
godz. 11.00 (TVP1)
godz. 13.00 (TVP Polonia)
godz. 19.00 (Program 1 Polskiego Radia)
W najbliższą niedzielę, 15 marca, przeprowadzimy internetową transmisję mszy św. o godz. 12.00 z naszej fary (nasz profil facebookowy).
Pod TYM adresem dostępna jest także codzienna transmisja internetowa mszy św. z archikatedry lubelskiej (dni powszednie godz. 7.00, niedziele godz. 11.30).
Przypominamy jednocześnie o zachowaniu podczas tej Mszy św. właściwych postaw i gestów liturgicznych.
• Stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br. informujemy, że podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła może przebywać maksymalnie 50 osób. W przypadku większej liczby uczestników będziemy na bieżąco podejmować decyzję np. o odprawieniu równolegle mszy św. w kościele św. Anny. Wszystkich prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz zastosowanie się do rozporządzeń państwowych i kościelnych.
• Katechezy i spotkania formacyjne dla wszystkich grup parafialnych zostają zawieszone do odwołania. Kancelaria parafialna oraz cmentarna pozostają zamknięte. W sprawach nagłych i pilnych prosimy najpierw o kontakt telefoniczny.
• Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom wiernych codziennie od 16.00 do 18.00 zapraszamy na indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu. Jednocześnie, zgodnie z zachętą przewodniczącego KEP, kapłani naszej parafii będą codziennie, o godz. 20.30 odmawiali modlitwę różańcową. Zachęcamy do duchowej łączności odmawiając różaniec w naszych rodzinach w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia”.
• Prosimy także o okazywanie postawy chrześcijańskiej wobec osób starszych, chorych i samotnych, poprzez codzienną pomoc i zainteresowanie.
• Ze względu na dynamiczny rozwój obecnej sytuacji wszystkie nowe informacje będą na bieżąco podawane na naszej stronie internetowej oraz na facebooku. Nade wszystko prosimy o zachowanie spokoju i roztropności. Niech wszelkie trudności będą przeżywane w duchu wiary oraz staną się okazją do wielkopostnej, nieco innej niż zwykle, pokuty.