WSPOMNIENIE WDZIĘCZNOŚCI
Koniec roku, czas zbliżających się świąt Bożego Narodzenia to czas szczególny pod wieloma względami. To nie tylko czas w którym przygotowujemy się duchowo do przeżycia pamiątki narodzenia pana Jezusa, ale również niekiedy to przede wszystkim zbieganie, świąteczne przygotowania, planowanie spotkań rodzinnych i w gronie znajomych czy najbliższych przyjaciół, a także szał przygotowywania świątecznych prezentów.Większość zapyta po co ta odległa, jakby nie patrzeć retrospekcja? Po co patrzeć wstecz skoro, przed nami Nowy Rok, nowe wezwania i perspektywy działania? Do wspomnień, skłania jednak fakt iż w zeszłym roku na drodze działalności Kazimierskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego pw. św. Anny pojawiła się ekipa Producentów serialu #WRytmieSerca Dlatego też nie sposób zapomnieć na chwilę o czasie który przed nami… Nie sposób nie cieszyć się tym faktem , i nie podziękować dzieląc się jednocześnie tą dobrą informacją z gronem naszych przyjaciół i sympatyków.Ilekroć nie spojrzymy wstecz wciąż tak samo cieszy nas fakt, iż pod koniec zeszłego roku dane nam było w niecodzienny sposób, bo dzięki rozmowie telefonicznej „spotkać i poznać się” z Twórcami serialu „W rytmie Serca”. Dzięki krótkiej rozmowie zyskaliśmy nie tylko zainteresowanie, ale również zrozumienie dla naszej dotychczasowej działalności, co zawsze jest miłą niespodzianką i motywacją do dalszego rozwoju. Ta pierwsza krótka rozmowa w której przedstawiliśmy, zarówno potrzeby Stowarzyszenia, jak i plany działania na przyszłość, dość szybko zyskała również wspaniałe odzwierciedlenie w konkretnej formie poprzez udzielone wparcie rzeczowe.W trakcie trwającego w dniach 16-17.12.2017 r. XI Kazimierskiego Jarmarku Świątecznego pan Marcin Wielgo reprezentując ekipę serialu „W rytmie Serca” przekazał na rzecz prowadzonych przez Stowarzyszenie świetlic dla osób starszych i niepełnosprawnych oraz świetlicy dla dzieci paczki, których zawartość z pewnością ułatwią i urozmaicą dalsze prowadzenie przez nas zajęć. Zapewniamy, że już teraz są one świetnie wykorzystywane.Wśród przekazanych rzeczy znalazły się między innymi:
• materiały plastyczne, które posłużą uczestnikom warsztatów plastycznych prowadzonych dla członów naszego Stowarzyszenia przez panią Natalię Sikorską i pana Waldemara Doraczyńskiego.
oraz
• klocki modułowe, nawlekanki oraz i pachołki do zabaw dla dzieci korzystających z zajęć świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie.W imieniu Członków Stowarzyszenia jak i dzieci korzystających z prowadzonej przez nas świetlicy jeszcze raz serdecznie dziękujemy Ekipie Producenckiej oraz Obsadzie Aktorskiej zaangażowanej w realizację „kazimierskiego serialu”, za miły gest zrozumienia potrzeb i konkretnego wsparcia.Oby ten rok, który przed nami pozwolił nam na kolejne tym razem faktyczne spotkanie w Kazimierzu.
Katarzyna Bączkowska