Od 12 do 16 lipca 2020 r., grupa ministrantów naszej parafii przezywała doroczny wyjazd formacyjno-wypoczynkowy. Mimo wielu trudności i ograniczeń grupa, pod opiekę ks. Karola i kl. Mikołaja, wyruszyła najpierw do Starego Sącza, gdzie poznała historię życia św. Kingi. Kolejne dni były bardzo aktywne i wyczerpujące.

W poniedziałek ministranci i lektorzy przeszli szlakiem ze Szczawnicy przez Sokolicę i Trzy Korony do Krościenka. Oprócz pięknych widoków mieli okazję poznać dzieło ks. Franciszka Blachnickiego oraz zwiedzić Dom Ruchu Światło-Życie (Oazy) na tzw. Kopiej Górce.

We wtorek z górskich szczytów chłopcy przenieśli się w dolinę Dunajca, przemierzając najpierw szlak rowerowy ze Szczawnicy do Czerwonego Klasztoru (Słowacja) i Sromowiec Niżnych, skąd wrócili do Szczawnicy, płynąc pontonem po Dunajcu. Po południu mieli okazję do zasmakowania szczawnickich wód mineralnych oraz podziwiali okolicę ze szczytu Palenicy.

W środę dzień rozpoczęli od wizyty w sanktuarium Matki Bożej w Pasierbcu k. Limanowej, gdzie odprawiona została msza św., a po niej nabożeństwo Drogi krzyżowej. Po południu wszyscy spróbowali swoich sił w rajdzie rowerowym wokół Mogielicy. Ponad 20-kilometrowa trasa, urozmaicona w różnorakie przeszkody, pokonała jednak część uczestników. Wszyscy jednak o własnych siłach powrócili do punktu startowego.

W czwartek, w drodze powrotnej, członkowie LSO spędzili prawie 4 godziny pod ziemią, zwiedzając i poznając tajniki najstarszej w Polsce kopalni soli, w Bochni. Tam też, po mszy św. w bazylice św. Mikołaja, zakończony został wspólny wyjazd.

W trakcie wyjazdu codziennie odprawiona była msza św. Wieczory przebiegały pod znakiem gier i zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Wyjazd, w obliczy przeżywanych trudności związanych z pandemią koronawirusa, jeszcze bardziej zjednoczył grupę służby liturgicznej. Wszyscy oczekujemy kolejnych możliwości aktywnego spędzenia czasu.