Minęła już połowa października, miesiąca w sposób szczególny poświęconego Matce Bożej Różańcowej. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe w naszej parafii sprawowane są codziennie o godz. 17.15 (w poniedziałki w kościele św. Anny, zaś od wtorku do niedzieli w Farze). Wspólnej modlitwie towarzyszą katechezy Kościół i sakramenty.

W modlitwę różańcową włączają się:

  • w poniedziałek – dzieci i rodzice ze Szkoły Podstawowej w Bochotnicy
  • we wtorek – dzieci i rodzice ze Szkoły Podstawowej w Kazimierzu Dolnym
  • w środę – dzieci i rodzice ze Szkoły Podstawowej w Dąbrówce
  • w czwartek – kandydaci do przyjęcia sakramentu bierzmowania
  • w piątek ­– dzieci i rodzice ze Szkoły Podstawowej w Skowieszynku
  • w sobotę i niedzielę – wszyscy chętni (zgłaszamy się przed nabożeństwem bezpośrednio do księdza prowadzącego różaniec)

Dodatkowo ogłaszamy konkurs. Przez cały październik po nabożeństwach różańcowych dzieci zbierają obrazki z postaciami  mającymi wpływ na odzyskanie przez Polskę niepodległości. O każdej postaci przygotowują krótką notatkę. Spięte razem lub zapisane w zeszycie będą stanowiły duchową i patriotyczną pamiątkę 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Warto zwrócić uwagę na związki postaci z Kazimierzem lub okolicznymi miejscowościami.

Wymagania formalne: liczy się praca własna – preferowane są prace własnoręczne (a nie wydruki). Praca ma skłaniać do rodzinnej współpracy.

Gotowe albumy dzieci przynoszą w niedzielę 4 listopada. Ocena prac i nagrody będą ogłoszone 11 listopada.