Od poniedziałku, 20 kwietnia, wchodzą nowe zasady codziennego funkcjonowania w czasie epidemii. Informujemy, że zgodnie z nowymi wytycznymi w kościele farnym, podczas mszy św. oraz nabożeństw, może przebywać maksymalnie 55 osób; w kościele św. Anny, w kaplicy w Wierzchoniowie i w kaplicy w Bochotnicy po 18 osób. W czasie uroczystości pogrzebowych na cmentarzu – 50 osób. We wszystkich przypadkach, z ogólnej liczby uczestników, wyłączone są osoby posługujące.

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestników liturgii.

Oprócz podjętych już inicjatyw modlitewnych, w czasie epidemii, chcemy w sposób szczególny modlić się o ustanie zarazy oraz o zdrowie i uwolnienie od wszelkich lęków naszych parafian. Dlatego organizujemy msze św. w poszczególnych wioskach. Radnych prosimy o zgłoszenia terminów kolejnych mszy św.

Codziennie o godz. 15.00 (w  poniedziałek w kościele św. Anny, w pozostałe dni w farze) wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czas na modlitwę indywidualną,  o godz. 17.30 różaniec. W tym czasie istnieje możliwość spowiedzi. Kapłani dyżurują w konfesjonale lub w prezbiterium.

Mając na uwadze możliwość uczestnictwa w liturgii większej liczbie wiernych informujemy, że od niedzieli, 26 kwietnia, wszystkie msze św. i nabożeństwa będą sprawowane w kościele farnym.

Dalej będziemy przeprowadzać transmisje mszy św. niedzielnej o godz. 12.00. Ze względu na zwiększenie liczby wiernych, którzy mogą uczestniczyć w liturgii, zawieszamy transmisje codzienne. Na bieżąco będziemy informowali o transmisjach okolicznościowych (święta i uroczystości).

Zachęcamy wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty oraz komunii św. wielkanocnej. Zawierzenie siebie Bożemu Miłosierdziu podczas trwającej epidemii jest najlepszym środkiem na wyzwolenie z lęków i obaw. Roztropne uczestnictwo w liturgii – korzystanie z sakramentów oraz osobista modlitwa – może dodać sił potrzebnych w przeciwstawianiu się codziennym trudnościom.