Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnotowego odprawienia Drogi Światła – Via Lucis, w czwartek, 21 maja, o godz. 19.00. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

Wielkanocne nabożeństwo Via Lucis staje się coraz bardziej popularnym w Kościele – Zmartwychwstałego Chrystusa spotykamy w czternastu stacjach, w jego spotkaniach z uczniami, co służy przeżywaniu tajemnic paschalnych. Historia nabożeństwa wiąże się ze zgromadzeniem salezjańskim i powstało we Włoszech w latach ’80 XX wieku. Stopniowo rozpowszechniało się na całe Włochy, a w 2002 roku zostało oficjalnie zatwierdzone przez watykańską  Kongregację ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Nasze misterium wiary, zwieńczone przeżyciem Triduum Paschalnego, nie kończy się na złożeniu ciała Jezusa do grobu. Idziemy dalej, aby podkreślić znaczenie czasu wielkanocnego w Kościele i odkryć tajemnice Jego zmartwychwstania. Droga Światła jest nabożeństwem stanowiącym tym względzie wielką pomoc. Przezywamy je dokładnie 40 dni po Wielkanocy, czyli w dniu wstąpienia Jezusa do Ojca. Choć od 2004 roku w liturgii Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego została przełożona na VII Niedzielę Wielkanocną, to warto zachować pamięć o dniu ostatniego, publicznego ukazania się Zmartwychwstałego Pana uczniom.