Chociaż wakacje w pełni, to służba liturgiczna naszej parafii nie może narzekać na brak zajęć.

Po uroczystościach odpustowych św. Jana Chrzciciela kilku ministrantów dołączyło do grupy dzieci i młodzieży i udało się na wypoczynek do Gatteo a Mare we Włoszech. Oprócz codziennego plażowania – kąpieli wodnych i słonecznych oraz aktywności sportowej na plaży – ministranci mieli okazję zobaczyć Wenecję, gdzie w krypcie bazyliki św. Marka uczestniczyli we Mszy św. Odwiedzając Rawennę odkryli piękno bizantyjskich i średniowiecznych mozaik oraz poznali różne techniki ich tworzenia. Nie zabrakło też licznych spacerów po okolicy – Cesenatico oraz San Marino. Adrenaliny dodał całodzienny pobyt w parku rozrywki Mirabilandia.

Kolejnym wyjazdem był pobyt ministrantów w Wetlinie w Bieszczadach. 5 dni aktywnego wypoczynku nie dało możliwości do nudy. Wspólny wyjazd rozpoczął się od spływu kajakowego rzeką San oraz poznaniem historii klasztoru w Zagórzu (dzisiaj w ruinie). Ministranci odwiedzili także Komańczę – miejsce internowania kardynała Stefana Wyszyńskiego. Kolejne dwa dni przebiegały pod znakiem wyjść górskich. Przejście przez Połoninę Wetlińską oraz Wejście na Tarnicę, pomimo deszczu, dostarczyło wiele wrażeń. Ważnym momentem była Eucharystia sprawowana na zboczu Tarnicy. Przedostatni dzień rozpoczął się od przejażdżki drezynami rowerowymi ze stacji w Uhercach Mineralnych. Kolejne etapy wycieczki obejmowały najważniejsze miejsca Wielkiej Obwodnicy Bieszczadzkiej m.in. kirkut żydowski w Lutowiskach, wpisaną na listę UNESCO cerkiew bojkowską w Smolniku, zagrodę żubrów w Mucznem, czy plenerowe muzeum wypału węgla drzewnego. W drodze powrotnej ministranci nawiedzili sanktuarium Matki Bożej w Starej Wsi.

Wspólne wyjazdy były okazją do odpoczynku i jeszcze lepszego poznania się, a codziennie sprawowane Msze św. oraz możliwość rozmowy pozwalały na głębsze spojrzenie na swoje życie.