Adopcja = edukacja” to jedno z haseł programu „Adopcja Serca”. W Lublinie odbył się pierwszy zjazd szkół, które uczestniczą w tym programie. Organizatorem imprezy jest Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri”.

To pierwszy zjazd w historii ruchu „Maitri”- mówi Konrad Czernichowski z Ruchu Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata „Maitri”. – Istniejemy już od 1975 roku. Od tego czasu w całej Polsce ok. 80 szkół bierze udział w tej akcji. W tym roku postanowiliśmy zorganizować w Lublinie zjazd szkół, które wspierają swojego szkolnego kolegę w różnych krajach afrykańskich. Chcemy, żeby ten zjazd miał charakter świętowania.

Zjazd został on objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin, Kuratora Oświaty i Wychowania oraz Rektora UMCS.

W adopcję serca zaangażowane są dzieci naszej parafii. W spotkaniu reprezentowały nas uczennice Gminnego Zespołu Szkół w Kazimierzu Dolnym, a opiekunem była s. Magda.

Przypominamy, że uczniowie naszej szkoły adoptowali chłopca Maniraguha Sangano, z wioski Ntamugenga w gminie i parafii Rutshuru w Demokratycznej Republice Konga.

Adopcji Serca może dokonać każdy chętny – nie tylko szkoły, ale też osoby indywidualne, czy firmy. Wszelkie informacje na ten temat są dostępne na stronie internetowej www.maitri.pl.