Dzisiaj obchodzimy 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II – Karola Wojtyły, który przyszedł na świat 18 maja 1920 roku w Wadowicach. Ten wielki święty wniósł nieoceniony wkład w historię naszego kraju, Europy, świata oraz w historię Kościoła powszechnego. Wielu z nas jeszcze go pamięta, choć dla młodego pokolenia jest on tylko wspomnieniem przekazywanym przez rodziców, nauczycieli i katechetów oraz media.

Warto w tym ważnym dniu przypomnieć sobie nauczanie wielkiego papieża, które nie straciło na swojej aktualności. Po dziś dzień św. Jan Paweł II pozostaje autorytetem moralnym i społecznym, a jego dziedzictwo ma być nie tylko przekazywane z pokolenia na pokolenie, ale stale rozważane i wcielane w życie.

Ze względu na stan epidemii uroczystości jubileuszowe w naszej parafii zostały przełożone. W poniedziałek zapraszamy jednak do wspólnej modlitwy różańcowej. Za wstawiennictwem św. Jana Pawła II będziemy polecać intencje osobiste oraz Kościoła w Polsce i na świecie oraz sprawy Ojczyzny i całego świata. I tak: po mszy św. o godz. 7.00 – część radosna, o godz. 15.00 – część światła, o godz. 17.00 – część bolesna i po mszy św. wieczorowej część chwalebna różańca. Co godzinę z naszej dzwonnicy będzie wybrzmiewała papieska Barka. Pod koniec tygodnia zostanie przygotowana także okolicznościowa wystawa z prac, które wpłynęły do parafii, w związku z organizowanymi konkursami.

źródło zdjęcia