UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ BOŻEJ RODZICIELKI MARYI – NOWY ROK 01.01.2020 r.

1. Dziś pierwszy dzień Nowego 2020 roku – Światowy Dzień Pokoju. Jako życzenia przyjmijcie słowo błogosławieństwa i błogosławcie się tymi słowami wzajemnie: „Niech cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą, niech cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku tobie oblicze swoje i niech cię obdarzy pokojem”. Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 14.00 zapraszamy na Koncert Noworoczny.

2. W Roku Pańskim 2019 w naszej parafii udzieliliśmy:
60 chrztów,
55 ślubów,
odprawiliśmy 87 pogrzebów,
18 dzieci przyjęło I Komunię św.,
70 osób przyjęło sakrament bierzmowania.
Rozdaliśmy ponad 69 tys. Komunii św.
Codziennie było głoszone słowo Boże, w szkołach prowadzono lekcje katechezy, sprawowany był sakrament pokuty, odmawiany różaniec i inne nabożeństwa. Osoby starsze i w podeszłym wieku były odwiedzane z posługą sakramentalną w domu. Centrum życia parafialnego była Eucharystia sprawowana codziennie. Niezliczony czas modlitwy indywidualnej i osobistej. Dokończyliśmy remont dzwonnicy i krypt kościoła św. Anny. Rozpoczęliśmy rewitalizację Wikarówki. Sukcesywnie uzupełniamy oraz wymieniamy paramenty i szaty liturgiczne. Wspieraliśmy również finansowo, w miarę naszych możliwości, dzieła misyjne oraz tych, którzy zwracali się prośbą o pomoc. Wspomagaliśmy inicjatywy ogólnokościelne (Caritas, Misje, Seminarium, KUL i inne) dzieląc się ofiarami. Wszystko to na większą chwałę Bożą i większemu dobru człowieka.

3. W tym tygodniu:
I Czwartek – Św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Wizyta pasterska: od 9.30 – Skowieszynek (bez Węgierca); od 16.00 – Kazimierz: ul. Kwaskowa Góra i Szkolna. Po mszy św. wieczorowej spotkanie opłatkowe Koła Radia Maryja.
I Piątek – Najświętszego Imienia Jezus. Wizyta pasterska: od 9.30 – Wierzchoniów i Las Stocki, od 16.00 – Kazimierz: ul. Tyszkiewicza. Spowiedź o godz. 7.00, 14.30 (następnie msza św.) i 17.30.
I Sobota – Po mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Wizyta pasterska: od 9.30 – Góry I, II, III. O godz. 16.30 rodzinne kolędowanie. Zachęcamy do przyjścia w przygotowanych strojach. Rozstrzygnięty zostanie także konkurs na kazimierską szopkę.
• Wizyta pasterska we wtorek (7.01.2020, od 9.30) – Jeziorszczyzna i Helenówka

4. W przyszłą niedzielę:
• Po mszy św. o godz. 9.00 katecheza dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
• Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca.
• Po mszy św. o godz. 12.00 katecheza dla rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

5. W poniedziałek 6 stycznia obchodzić będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli. Jest to święto obowiązkowe. Po mszy św. o godz. 12.00 Orszak Trzech Króli. Zapraszamy
do uczestnictwa i zachęcamy wszystkich do przygotowania koron, odpowiednich okolicznościowych strojów. Będzie możliwość zaopatrzenia się w poświęconą kredę i kadzidło.