Jak co roku, 6 stycznia – w Uroczystość Objawienia Pańskiego – Święto Trzech Króli, nasza parafia była głównym organizatorem Orszaku Trzech Króli, który jest najstarszym tego typu wydarzeniem w naszej archidiecezji. Wspólne świętowanie rozpoczęło się Mszą św. o godz. 12.00, podczas której, w czasie homilii, ksiądz Proboszcz przybliżył znaczenie uroczystości. Bezpośrednio po Eucharystii wyruszył barwny pochód, w którym, dzięki odgrywanym scenom biblijnym, mogliśmy być uczestnikami wydarzeń sprzed 2000 lat. We wszystkie role wcielili się dzieci, młodzież i dorośli z naszej parafii. Pomimo niesprzyjającej pogody Orszak zgromadził kilkaset osób, które z radością w sercach uczestniczyły w marszu i poprzez śpiew kolęd głosili orędzie Bożego Narodzenia wszystkim mieszkańcom naszego miasta.

Dzisiejszy dzień już od wielu lat jest obchodzony także jako święto patronalne Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Z tej okazji w trakcie Orszaku wystawione zostały okolicznościowe scenki misyjne.

Relację z tegorocznego Orszaku przygotowała też TVP3 Lublin. Można ją obejrzeć tutaj.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego Orszaku i już teraz zapraszamy do udziału w tej inicjatywie za rok.