W niedzielę, 25 listopada 2018 r., w ramach parafialnego dziękczynienia z odzyskaną 100 lat temu niepodległość, gościliśmy Archidiecezjalny chór chłopięco-męski Pueri Cantores Lublinenses. Chór prowadził śpiewy podczas Mszy św. o godz. 10.30, w której modliliśmy się w sposób szczególny za poległych podczas Powstania Listopadowego (1830-31).

Po zakończeniu Eucharystii, z okazji wspomnienia liturgicznego św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej, chór wystąpił z koncertem muzyki sakralnej. Usłyszeliśmy utwory. W.A. Mozarta, G.G.Gorczyckiego, A.Chlondowskiego, K.Jenkinsa, D.Lasoty. Z chórem wystąpili: Małgorzata Skwarzyńska – organy i ks.Attila Adam Honti – dyrygent.

Po Mszy św. i koncercie miała miejsce prezentacja Kazimierskiego Orła 100-lecia. O idei pomnika upamiętniającego odzyskanie przez Polskę niepodległości opowiadał autor – prof. Konrad Kucza-Kuczyński. Pierwsza część projektu – kamienna tablica z płaskorzeźbą orła – zostanie zamontowana w najbliższych tygodniach na terenie starego cmentarza. Dalsza część projektu, związana z umieszczeniem wznoszącego się do lotu orła, będzie realizowana w terminie późniejszym.

Po prezentacji projektu w Wozowni miał miejsce wykład Kazimierza Parfianowicza pt. Drogi niepodległości w Kazimierzu Dolnym.