VI Niedziela Wielkanocna – 17.05.2020 r.

Od dzisiaj w kościele farnym, podczas mszy św. oraz nabożeństw mogą przebywać 83 osoby, w kaplicach po 27 osób. Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa przez uczestników liturgii. Osoby, które przyjmują komunię św. do ust prosimy o całkowite zdjęcie maseczki, przynajmniej na ten czas. Wszystkie msze św. i nabożeństwa sprawujemy w kościele farnym.

1. Dziś:
• O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. W tym tygodniu:
Codziennie o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia i czas na modlitwę indywidualną, o godz. 17.30 nabożeństwo majowe. Niech nasz liczny udział w nabożeństwach oraz troska o kapliczki z wizerunkami Matki Bożej będzie znakiem naszego oddania Maryi oraz świadomości jej roli w dziejach Kościoła i naszej Ojczyzny. W czasie adoracji jest możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
Poniedziałek – 100. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Po mszy św. o godz. 7.00 – część radosna, o godz. 15.00 – część światła, o godz. 17.00 – część bolesna i po mszy św. wieczorowej część chwalebna.
Czwartek – o godz. 19.00 Droga Światła. Prosimy przyjść ze świecami.
Piątek – o godz. 16.30 w kościele św. Anny katecheza dla kandydatów do sakramentu bierzmowania.

3. Przyszła niedziela
• Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
• O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka.

4. W tym tygodniu rozpoczynamy poświęcenie pól. Msza św. o godz. 19.00:
Poniedziałek – Skowieszynek
Wtorek – Jeziorszczyzna i Helenówka
Środa – Bochotnica
Czwartek – Uściąż
Piątek – Okale
Radnych prosimy o ustalenie terminów dla pozostałych miejscowości.

5. Po przyszłej niedzieli chcemy udać się z posługą do chorych. Bardzo prosimy o potwierdzenie lub zgłoszenie nowych osób, które chcą skorzystać z sakramentów świętych. Ze względu na sytuację epidemiologiczną udamy się tylko do osób zgłoszonych.
6. Parafia wraz z Kazimierskim Stowarzyszeniem Dobroczynnym pw. Św. Anny zaprasza do wzięcia udziału w akcji Jałmużna Paschalna, z której dochód zostanie przekazany na potrzeby szpitala w Puławach. Szczegóły są na plakatach i stronie internetowej parafii.
7. W związku z licznymi w ostatnim czasie zakłóceniami liturgii mszy św., nabożeństw oraz adoracji Najświętszego Sakramentu prosimy wszystkich wiernych o zaangażowanie – na miarę możliwości próbę uspokojenia, wyprowadzenie osoby lub nawet wezwanie służb porządkowych. Troska o godziwość sprawowanego kultu jest wyrazem wypełniania przykazań Bożych i kościelnych.
8. Ofiary na kościół: 100 zł z Kazimierza. Składamy serdeczne Bóg zapłać!
9. Solenizantom, jubilatom, którzy w tym tygodniu świętują rocznicę urodzin, chrztu, małżeństwa życzymy Bożego błogosławieństwa.
10. Odeszli do Pana: Ksenia Śmiech

11. Zapowiedź II
• Przemysław Kubicki z Zofianki par. św. Wojciecha w Wąwolnicy i Ewelina Giza z Dąbrówki, par. tut.