Wielkimi krokami zbliża się miesiąc październik. Jedną z najpiękniejszych modlitw, którą odmawiamy w tym czasie, i w której rozważamy wydarzenia z życia Jezusa i Maryi, jest różaniec. Chyba każdy z nas ma swój osobisty, ulubiony różaniec, dzięki któremu może rozważać poszczególne tajemnice. Modlitwa różańcowa była także szczególnie umiłowana przez św. Jana Pawła II i sługę Bożego Stefana kard. Wyszyńskiego.
W związku z tym ogłaszamy konkurs na samodzielnie wykonany różaniec. Celem konkursu jest rozmiłowanie w modlitwie różańcowej, ale także zwrócenie uwagi na potrzebę kształtowania świadomości ekologicznej od najmłodszych lat. Konkurs ma pogłębiać również więzi rodzinne poprzez wspólną pracę.
Prace konkursowe możemy wykonywać w dwóch kategoriach:
1. Różaniec biodegradowalny – wykonujemy z materiałów, które w przypadku zniszczenia różańca, nie zanieczyszczają środowiska – ulegają szybkiemu rozkładowi.
2. Różaniec z recyklingu – wykonujemy z materiałów, którym „nadajemy drugie życie”.

Liczymy na pomysłowość. Prace możemy przekazywać przez katechetów do 10 października 2020 roku. Wszystkie prace zaprezentujemy i nagrodzimy 12 października, w dniu papieskim.